تابلو خوانی حرفه ای

تابلوخوانی چیست؟

آموزش و کسب مهارت در هر زمینه برای ورود و موفقیت در هر حرفه و شغلی قدم اول است. از این رو آرزوی هر سرمایه گذاری است که به یک معامله گر حرفه ای تبدیل شود؛ اما این نکته به راحتی قابل دستیابی نبوده و مستلزم یادگیری مداوم است. در کنار تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی، تابلوخوانی یکی از مباحث بسیار مهم در بورس به شمار می رود که به نوعی کار روانشناسی بازار بورس را انجام می­دهد که هر سرمایه گذار نیازمند آن است که به آن تسلط کافی داشته باشد تا بتواند به بررسی و تجزیه و تحلیل اتفاقات روی تابلو پرداخته و به دنبال آن به خرید و فروش سهام بپردازد.

سایت مدیریت فناوری بورس تهران WWW.TSETMC.COMیکی از سایت های پرکاربرد جهت بررسی و خرید و فروش سهام می­باشد که اطلاعات جامعی از معاملات روزانه سهام در اختیار سرمایه گذار قرار می دهد. در این سایت هر سهم با نماد مخصوص به خود نمایش داده می شود و در بررسی هر نماد میزان خرید و فروش، نوسان های قیمت، میزان عرضه و تقاضای سهامداران حقیقی و حقوقی می تواند مورد بررسی قرار بگیرد.

در حالت کلی تابلوخوانی در بورس یعنی بررسی هر نماد، میزان خرید و فروش، انواع کندل های قیمتی، قیمت پایانی و قیمت آخرین معامله، سهام شناور سهم و نسبت های EPSو  P/Eسهم و گروه، ورود و خروج پول هوشند ، ارزش معاملات، تحرکات حقوقی و حقیقی، نوسان های قیمت، میزان عرضه و تقاضای موجود روی هر سهم و مواردی از این دست که به شناخت وضعیت کوتاه مدت و میان مدت سهم منجر خواهد شد.

از این رو نخستین چیزی که برای تابلوخوانی در بورس باید با آن آشنایی داشته باشیم، اطلاعات معاملات سهم است که در سایت رسمی بورس تهران می توان به آن دسترسی پیدا کرد. اگر به دنبال سهم خاصی باشیم، با جست و جوی آن در این سایت، قادریم به سابقه معاملات آن سهم دسترسی داشته باشیم.

 

آدرس:تهران، خیابان جردن، بالاتر از تونل آرش، کوچه عاطفی شرقی( دریانوردان سانچی)، پلاک 17، واحد8.

شماره تماس : 02126230141

منوهای نصب در پنل مدیریت